Dnes po obědě odesíláme všem přihlášeným účastníkům závodu email s informacemi a pokyny před startem. Obecné informace pro návštěvníky a běžce, kteří se přihlásí na místě, uvádíme i tady.

Dnes o půlnoci byla uzavřena registrace. Online se přihlásilo rekordních 122 závodníků! Dále očekáváme, že ještě někteří –  hlavně děti –  se přijdou přihlásit až přímo před startem. Děkujeme všem, kteří se zaregistrovali na webu online a včas za výrazně nižší startovné. Všichni běžci obdrží originální startovní číslo (registrovaní před 20. říjnem i s vlastním jménem), které si můžou ponechat na památku.

Ještě stále je možnost se na místě v den závodu přihlásit do našeho klubu Zdravé Hranice s celou řadou výhod v hodnotě více než 600 Kč za členský poplatek pouze 250 Kč – a taky poběžíte zadarmo!

Šatny, WC a sprchy: jsou pro vás zajištěny v sokolovně (170 metrů) a budou otevřeny od 8 do 13 hodin.

Počasí a sportovní oblečení: nemá pršet, ale děti poběží při 5–6° C (dospělí při 8–9° C), takže podle toho zvolte běžecké oblečení a hlavně děti ať nám nezmrznou (připraven bude horký čaj na zahřátí).

Prezentace: Na místo registrace se dostavte do altánku v parku včas a s dostatečnou rezervou (nejpozději 20 min před startem vaší kategorie). Obdržíte startovní číslo, 4 špendlíky pro připevnění čísla na hruď a slevové poukazy.

Občerstvení a doprovodný program: V parku bude pro všechny závodníky se startovním číslem připraven zdarma čaj, voda a iontový nápoj Nutrend. Dále můžete zakoupit sportovní občerstvení u stánku Fitness Plovárna a děti se mohou těšit na nafukovací skákací hrad.

Popis tratí: dospělé bude jistě zajímat, že jsme pro ně připravili zajímavý a členitý okruh v délce 1000 m. Ale nemusíte se bát, že v parku zabloudíte – trať bude vytýčena páskou.

Vyhlášení vítězů: všechny kategorie dětí budou vyhlášeny 10:45, všechny kategorie mužů a žen ve 12:00. Ceny přislíbil předávat starosta města Hranic.

Letos pro vás máme jednu novinku – diplomy budeme mít připravené nejen pro první tři závodníky, ale pro každého běžce, který závod dokončí, s uvedením jména, kategorie, vzdálenosti, pořadí a času. Diplomy budou ke stažení z webu závodu, kde si je budou moci závodníci vyhledat podle svého startovního čísla a stáhnout, případně vytisknout.

Ještě předtím ale musíte nejprve své závody odběhnout! :-) Připomeňme si tedy, kdy startují jednotlivé kategorie:

  • v 09:30 h (50 m) společně chlapci a dívky do 3 let
  • v 09:45 h (100 m) společně chlapci a dívky 3 – 5 let
  • v 10:00 h (200 m) společně chlapci a dívky 6 – 7 let
  • v 10:15 h (500 m) společně chlapci a dívky 8 – 9 let
  • v 10:30 h (700 m) společně chlapci a dívky 10 – 11 let
  • v 11:00 h (3000 m) obě kategorie žen
  • v 11:30 h (5000 m) obě kategorie mužů


Kompletní výsledky všech kategorií budou zveřejněny na těchto stránkách v sobotu večer, diplom pro každého ke stažení v neděli, fotografie na téže webové stránce ve čtvrtek. Sledujte nás na Facebooku, abyste o všem věděli jako první.

Závěrem mi dovolte poděkovat za spolupráci při organizaci závodu spolupořadateli Fitness Plovárna a poradenskému centru Žít zdravěji, a také všem sponzorům a partnerům závodu.

Přeji Vám klidnou přípravu a na startu i v cíli se na viděnou těší

Petr Kroča, ředitel závodu
Zdravé Hranice (Tricent Hranice o.p.s.)