Vážení závodníci, ahoj běžci!

Den před vašim startem bychom vás rádi informovali o důležitých skutečnostech k zítřejším běžeckým závodům v Hranicích.

Dnes o půlnoci byla uzavřena registrace. Přihlásilo se rekordních 121 závodníků. Dále očekáváme, že asi další nejméně padesátka (hlavně děti) se přijdou přihlásit až přímo před startem. Děkujeme všem, kteří se zaregistrovali na webu online a včas. Jako odměnu máte výrazně nižší startovné (někteří také své jméno na startovním čísle) a pro nás to znamená o hodně jednodušší organizaci.

Kromě posunu hlavních závodů v parku pro děti a dospělé na sobotní odpoledne máme významné novinky. Tou první je poprvé čipová technologie měření časů a umístění. Každý závodník – tedy i nejmladší účastnice, kterou je nyní 16měsíční Nikol z Drahotuš – obdrží svůj čip.

Druhou novinkou je 1. ročník Horského běhu, který jsme se rozhodli zorganizovat tak nějak pro vyplnění volného sobotního dopoledne :-) Nad Hranicemi finišuje označování překrásného okruhu po lesních pěšinách (až 72 % tratě), a to dostatečně viditelně červenými fáborkami na větvičkách, papírovými cedulkami na stromech a šipkami z mouky na zemi tak, aby nám běžci nezabloudili. Každý běžec, a každá běžkyně, obdrží vytištěnou turistickou mapu s trasou.

Poslední výraznou novinkou mělo být překvapení, ale vám zaregistrovaným online to za odměnu rád prozradím – všichni, kdo proběhnou cílem, obdrží medaili z výborného perníku.

Nyní ještě několik pokynů, nejprve k platbám: pokud jste ještě nezaplatili, klidně platbu odešlete ještě v průběhu dneška. Jen poprosíme poslat nám o tom krátký email (odpovědět na tento) se zprávou, že jste platbu provedli, případně připojte (nebo vezměte s sebou) potvrzení o zaplacení (email, screenshot z internetového bankovnictví apod.).

Tedy ti z vás, kteří při registraci uvedli úhradu bankovním převodem, proveďte platbu na bankovní účet organizátora Tricent Hranice o.p.s. – číslo účtu 2000435214/2010 a jako variabilní symbol uveďte datum narození závodníka ve tvaru DDMMRRRR (při platbě společně za více závodníků – registrovaných ve stejnou dobu těsně po sobě – datum narození jednoho z nich).

WC a sprchy: pro všechny závodníky (při ukázání startovního čísla) jsou zajištěny sprchy a WC v sokolovně; budou otevřeny od 8 do 16 hodin.

Prezentace: Na místo registrace se dostavte k altánku v parku včas a s dostatečnou rezervou, nejlépe aspoň hodinu před svým startem. Důvodem je, že 15 minut před startem se každá kategorie uzavře a nedostanete již svůj čip. Při prezenci obdržíte startovní číslo, 4 špendlíky pro připevnění čísla na hruď, čip pro připevnění na nohu suchým zipem, a příp. doklad o zaplacení startovného. Pokud jste při registraci uvedli platbu startovného na místě, je nutné ještě tuto uhradit hotově.

Občerstvení a doprovodný program: V parku bude k dispozici pro všechny závodníky (při ukázání startovního čísla) zdarma čaj a voda, na stánku Fitness Plovárna také iontový nápoj. Poradenské centrum Žít zdravěji vám na svém stánku poradí se správnou výživou pro sportovce. Děti se mohou dále těšit na malování na obličej!

Popis tratí: dospělé bude jistě zajímat, že jsme pro ně v parku připravili zajímavý a členitý okruh v délce 1000 m, kdy se v hlavní zatáčce běží opět obousměrně! Nemusíte se bát, že v parku zabloudíte – trať bude vytýčena po obou stranách páskou.

Připomeňme si ještě, kdy startují jednotlivé kategorie:

• 9:30 h muži (12000 m) a ženy (6300 m) Horský běh – společný odchod od sokolovny v 9:15 h
• 13:30 h (50 m) chlapci a dívky do 3 let
• 13:45 h (100 m) chlapci a dívky 3 – 5 let
• 14:00 h (200 m) chlapci a dívky 6 – 7 let
• 14:15 h (500 m) chlapci a dívky 8 – 9 let
• 14:30 h (700 m) chlapci a dívky 10 – 11 let
• 15:00 h (3000 m) ženy
• 15:30 h (5000 m) muži

Vyhlášení vítězů: proběhne v parku, a to takto:

• 12:00 h – Horský běh – všechny kategorie
• 14:45 h – Hranice běhají – kategorie dětí
• 16:00 h – Hranice běhají – kategorie dospělých

Ceny budou letos opět velice zajímavé, máme pro vítěze a umístěné do 3. místa dárkové koše, láhve dobrého vína, sportovní doplňky stravy, sportovní láhve, knihy, poukazy apod. Absolutně nejrychlejší muži a ženy v parku i „v lese“ získají pohár.

Kompletní výsledky všech kategorií budou zveřejněny ke stažení na www.HraniceBehaji.cz v den závodu ve večerních hodinách, diplomy pro každého ke stažení budou na webu v neděli a fotografie na téže webové stránce o několik dní později. Sledujte nás na Facebooku.

A ještě k počasí: má být hezký den, jasno až polojasno a kolem 15 °C, tak to bude paráda!

Závěrem mi dovolte poděkovat za spolupráci při organizaci příprav závodu hlavním partnerům Fitness Plovárna a poradenskému centru Žít zdravěji.

Přeji Vám klidnou přípravu a na startu i v cíli se na viděnou těší

Petr Kroča, ředitel závodu
Zdravé Hranice (Tricent Hranice o.p.s.)