Vážení závodníci, ahoj běžci!

Den před vaším startem bychom vás rádi informovali o důležitých skutečnostech k zítřejším běžeckým závodům v Hranicích.

Dnes o půlnoci se uzavírá online registrace. Přihlásilo se vás celkem kolem 120 závodníků (ještě stále přibývají další). Dále očekáváme, že asi dalších čtyřicet (hlavně děti) se přijdou přihlásit až přímo před startem. Děkujeme všem, kteří se zaregistrovali na webu online a včas. Jako odměnu máte výrazně nižší startovné (někteří také své jméno na startovním čísle) a pro nás to znamená o hodně jednodušší organizaci.

Hlavní závody v parku pro děti a dospělé jsou jako loni posunuty na odpoledne, tentokrát nedělní. Bude připravená čipová technologie měření časů a umístění. Každý závodník – tedy i nejmladší účastník, kterým je nyní 2letý Filip z Prahy – obdrží svůj čip.

Druhý ročník Horského běhu jsme se rozhodli zorganizovat pro vyplnění volného nedělního dopoledne. Nad Hranicemi dnes finišovalo označování překrásného okruhu po lesních pěšinách (až 72 % tratě), a to dostatečně viditelně červenými fáborkami na větvičkách, papírovými cedulkami na stromech a šipkami z mouky na zemi tak, aby nám běžci nezabloudili. Každý běžec a každá běžkyně může nafasovat vytištěnou turistickou mapu s trasou.

Nyní ještě několik pokynů, nejprve k platbám: pokud jste ještě nezaplatili, klidně platbu odešlete ještě v průběhu dnešního večera. Jen poprosíme poslat nám o tom krátký email se zprávou, že jste platbu provedli, případně připojte (nebo vezměte s sebou) potvrzení o zaplacení (email, screenshot z internetového bankovnictví apod.).

WC a sprchy: pro všechny závodníky (při ukázání startovního čísla) jsou zajištěny sprchy a WC v sokolovně; budou otevřeny od 8 do 17 hodin.

Prezentace: Na místo registrace se dostavte ráno k sokolovně a odpoledne k altánku v parku, a to včas a s dostatečnou rezervou, nejlépe aspoň 40 minut před svým startem. Důvodem je, že 15 minut před startem se každá kategorie uzavře a nedostanete již svůj čip. Při prezenci obdržíte startovní číslo, 4 špendlíky pro připevnění čísla na hruď, čip pro připevnění na nohu suchým zipem, a příp. doklad o zaplacení startovného. Pokud jste při registraci uvedli platbu startovného na místě, je nutné ještě tuto uhradit hotově.

Popis tratí: dospělé bude jistě zajímat, že jsme pro ně v parku připravili zajímavý a členitý okruh v délce 1000 m, kdy se v hlavní zatáčce běží opět obousměrně! Nemusíte se bát, že v parku zabloudíte – trať bude vytýčena po obou stranách páskou.

Připomeňme si ještě, kdy startují jednotlivé kategorie:

• 9:30 h muži (12000 m) a ženy (6300 m) Horský běh – společný odchod na start od sokolovny v 9:15 h
• 13:30 h (50 m) chlapci a dívky do 3 let
• 13:45 h (100 m) chlapci a dívky 3 – 5 let
• 14:00 h (200 m) chlapci a dívky 6 – 7 let
• 14:15 h (500 m) chlapci a dívky 8 – 9 let
• 14:30 h (700 m) chlapci a dívky 10 – 11 let
• 15:00 h (3000 m) ženy
• 15:30 h (5000 m) muži

Vyhlášení vítězů: proběhne v parku, a to takto:

• 12:00 h – Horský běh – všechny kategorie
• 14:45 h – Hranice běhají – kategorie dětí
• 16:00 h – Hranice běhají – kategorie dospělých

Ceny budou letos opět velice zajímavé a cenné. Například dospělí v hodnotě téměř 20 tisíc Kč!! Máme pro vítěze a umístěné do 3. místa opět dárkové koše, láhve dobrého vína, sportovní doplňky stravy, knihy, poukazy apod. Absolutně nejrychlejší muž a žena „v lese“ získají pohár.

Kompletní výsledky všech kategorií budou zveřejněny ke stažení na www.HraniceBehaji.cz v den závodu ve večerních hodinách, diplomy pro každého ke stažení budou na webu v pondělí a fotografie na téže webové stránce o několik dní později. Sledujte nás na Facebooku.

A ještě k počasí: má být oblačno, při ranním běhu kolem 14 °C a při odpoledních závodech kolem 18 °C.

Závěrem mi dovolte poděkovat za spolupráci při organizaci příprav závodu hlavním partnerům Fitness Plovárna a poradenskému centru Žít zdravěji.

Přeji Vám klidnou přípravu a na startu i v cíli se na viděnou těší

Petr Kroča, ředitel závodu
Zdravé Hranice (Tricent Hranice o.p.s.)