Vážení běžci a běžkyně,

před vaším startem bychom vás rádi informovali o důležitých věcech k sobotnímu běžeckému závodu Horský běh 2021 v Hranicích, který odstartuje v sobotu 21. října ve 12:00 od Sokolovny.

Ve čtvrtek o půlnoci se uzavřely online registrace. Přihlásilo se rekordních 64 závodníků (43 mužů, 21 žen). Dále očekáváme, že několik dalších se přihlásí až na místě před startem. Děkujeme všem, kteří se zaregistrovali na webu online a zaplatili startovné včas. Jako odměnu máte výrazně nižší startovné a pro nás to znamená o hodně jednodušší organizaci.

Nejprve k platbám: pokud jste ještě nezaplatili, klidně platbu odešlete, měla by nám dorazit v pátek. Pokud nepřijde, na místě ukážete potvrzení o zaplacení (screenshot z internetového bankovnictví apod.).

Šatny, WC a sprchy: pro všechny závodníky (při ukázání startovního čísla) je zajištěné zázemí v Sokolovně, které bude otevřeno od 9 do 15 hodin.

Prezentace: Na místo registrace se dostavte ráno k Sokolovně s dostatečnou rezervou, ideálně do 11:00. Při prezenci obdržíte startovní číslo a 4 špendlíky pro připevnění čísla na hruď. Pokud jste při registraci uvedli platbu startovného na místě, je nutné platbu uhradit hotově. Start i cíl je umístěn asi 200 metrů od místa registrace. Výklad trati proběhne v 11:45.

Všechny kategorie startují společně ve 12:00. Na důležitých místech se budou nacházet kontroly. Na 6. kilometru se pro mužské kategorie bude nacházet občerstvovací stanice s vodou a iontovými nápoji. Pivo, sladké a slané občerstvení bude pro všechny běžce připraveno po doběhnutí u Sokolovny. Tam také proběhne po doběhu všech závodníků vyhlášení vítězů, nejpozději však ve 14:30.

Medaile a hodnotné ceny od našich sponzorů dostanou nejrychlejší tři běžci v každé kategorii. Na absolutní vítězku a vítěze čeká letos finanční odměna.

Kompletní výsledky všech kategorií budou zveřejněny na www.HraniceBehaji.cz v sobotu večer a profesionální fotografie ze závodu (zdarma) na webu a na našem Facebooku o několik dní později. Všichni běžci obdrží po doběhu informační email.

A ještě k počasí: má být jasno, slunečno, při startu 10 °C.

Čtvrtý ročník Horského běhu jsme se letos rozhodli opět zorganizovat z důvodu vysokého zájmu ze strany běžců, po úspěšných třech ročnících a šesti ročnících závodu Hranice běhají v parku. Nad Hranicemi dnes finišovalo označování překrásného okruhu po lesních pěšinách (72 % tratě).

Přejeme vám klidnou přípravu a na startu i v cíli se na viděnou těší…

Zuzana Kročová a Michal Kroča
Za organizátora Fitness Plovárna