Vážení běžci a běžkyně,

před vaším startem bychom vás rádi informovali o důležitých věcech k běžeckému závodu Horský běh 2022 v Hranicích, který odstartuje v sobotu 22. října ve 12:00 od Sokolovny.

V pátek ve 12:00 se uzavřely online registrace. Přihlásilo se 53 závodníků. Dále očekáváme, že asi 20 až 30 dalších se přihlásí až na místě před startem. Děkujeme všem, kteří se zaregistrovali na webu online a zaplatili startovné včas. Jako odměnu máte nižší startovné a pro nás to znamená o hodně jednodušší organizaci.

Nejprve k platbám: pokud jste ještě nezaplatili, klidně platbu odešlete, měla by nám dorazit během pátku. Pokud nepřijde, na místě ukážete potvrzení o zaplacení (screenshot z mobilního bankovnictví apod.), jinak bude potřeba zaplatit startovné hotově nebo kartou na místě.

Šatny, WC a sprchy: pro všechny závodníky (při ukázání startovního čísla) je zajištěné zázemí v Sokolovně, které bude otevřeno od 9 do 15 hodin.

Prezentace: Na místo registrace (zadní vchod Sokolovny) se dostavte dopoledne s dostatečnou rezervou, ideálně do 11:00. Při prezenci obdržíte startovní číslo a 4 špendlíky pro připevnění čísla na hruď. Pokud jste při registraci uvedli platbu startovného na místě, je nutné platbu uhradit hotově / kartou. Start i cíl je umístěn asi 200 metrů od místa registrace. Výklad trati proběhne v 11:45.

Všechny kategorie startují společně ve 12:00! Na důležitých místech se budou nacházet kontroly. Na 6. kilometru se pro mužské kategorie bude nacházet občerstvovací stanice s vodou a ionťákem. Polévka, ovoce a čaj bude pro všechny běžce připraveno po doběhnutí u Sokolovny. Tam také proběhne po doběhu všech závodníků vyhlášení všech kategorií, nejpozději však ve 14:30.

Medaile a hodnotné ceny od našich sponzorů dostanou nejrychlejší tři běžci v každé kategorii. Na absolutní vítězku a vítěze čeká i letos finanční odměna.

Kompletní výsledky všech kategorií budou zveřejněny na www.HraniceBehaji.cz v sobotu večer a o několik dní později i profesionální fotografie ze závodu na webu a na našem Facebooku. Všichni běžci obdrží po doběhu informační email.

A ještě k počasí: má být pod mrakem, při startu 11 °C, zatím bez známky deště.

Pátý ročník Horského běhu jsme se letos rozhodli opět zorganizovat z důvodu vysokého zájmu ze strany běžců, po úspěšných čtyřech ročnících a šesti ročnících závodu Hranice běhají v parku. Nad Hranicemi dnes finišovalo označování překrásného okruhu po lesních pěšinách (72 % tratě).

Přejeme vám klidnou přípravu a na startu i v cíli se těšíme na viděnou!

Zuzana Kročová, ředitelka závodu
Michal Kroča, fotograf a organizátor (Fitness Plovárna)
a tým dobrovolníků :)