Dnes ráno jsme všem přihlášeným účastníkům závodu odeslali email s informacemi a pokyny před startem. Obecné informace pro návštěvníky a běžce, kteří se přihlásí na místě, uvádíme i tady.

Dnes o půlnoci byla uzavřena registrace. Přihlásilo se rekordních 114 závodníků (prozradíme jen to, že poběží 27 mužů, 17 žen a 66 dětí). Dále očekáváme, že ještě někteří –  hlavně děti –  se přijdou přihlásit až přímo před startem. Děkujeme všem, kteří se zaregistrovali na webu online a včas. Jako odměnu máte nejen výrazně nižší startovné, ale i originální startovní číslo, které si můžete ponechat na památku.

Ještě stále je možnost se na místě v den závodu přihlásit do klubu Zdravé Hranice s celou řadou výhod – a pak běžíte zadarmo!

Šatny, WC a sprchy: jsou pro vás zajištěny v sokolovně (170 metrů) a budou otevřeny od 8 do 12 hodin.

Počasí a sportovní oblečení: má být hezký den, ale děti poběží při 5–6° C (dospělí při 8–9° C), takže podle toho zvolte běžecké oblečení a hlavně děti ať nám nezmrznou.

Prezentace: Na místo registrace se dostavte do altánku v parku včas a s dostatečnou rezervou (nejpozději 15 min před startem). Obdržíte startovní číslo, 4 špendlíky pro připevnění čísla na hruď, doklad o zaplacení startovného a slevové poukazy.

Občerstvení a doprovodný program: V parku bude k dispozici pro všechny závodníky (při ukázání startovního čísla) zdarma čaj, voda a iontový nápoj. Dále můžete zakoupit občerstvení u stánku EWYN a děti se mohou těšit na nafukovací skákací hrad!

Popis tratí: dospělé bude jistě zajímat, že jsme pro ně připravili zajímavý a členitý okruh v délce 1000 m (přesně 997,5 m) a v hlavní zatáčce se běží dokonce obousměrně! Ale nemusíte se bát, že v parku zabloudíte – trať bude vytýčena po obou stranách páskou.

Vyhlášení vítězů: všechny kategorie, tedy děti i dospělé, budou vyhlášeny po skončení posledního běhu, tedy v 11:00 h. Ceny přislíbil předávat starosta města Hranic.

Ještě předtím ale musíte nejprve své závody odběhnout! :-) Připomeňme si tedy, kdy startují jednotlivé kategorie:

  • v 09:00 h (50 m) společně chlapci a dívky do 3 let
  • v 09:10 h (100 m) společně chlapci a dívky 3 – 5 let
  • v 09:20 h (200 m) společně chlapci a dívky 6 – 7 let
  • v 09:30 h (500 m) společně chlapci a dívky 8 – 9 let
  • v 09:40 h (700 m) společně chlapci a dívky 10 – 11 let
  • v 10:00 h (3000 m) rodinné týmy a ženy
  • v 10:30 h (5000 m) muži


Kompletní výsledky všech kategorií budou zveřejněny ke stažení na www.HraniceBehaji.cz v den závodu ve večerních hodinách, fotografie na téže webové stránce o den později. Sledujte nás na Facebooku.

Závěrem mi dovolte poděkovat za spolupráci při organizaci závodu hlavním partnerům Fitness Plovárna a poradenskému centru Žít zdravěji.

Přeji Vám klidnou přípravu a na startu i v cíli se na viděnou těší

Petr Kroča, ředitel závodu
Zdravé Hranice / Tricent Hranice o.p.s.